A champion jockey in important race

The jockey thinks the trainer is mad but promises to shout the command.

The race begins and they approach the first hurdle.

The jockey ignores the trainer’s ridiculous advice and the horse crashes straight through the centre of the jump.

They carry on and approach the second hurdle. The jockey, somewhat embarrassed, whispers
“Aleeee ooop” in the horse’s ear.

The same thing happens – the horse crashes straight through the centre of the jump.

At the third hurdle, the jockey thinks,

“It’s no good, I’ll have to do it,” and yells, “ALLLEEE OOOP!” really loudly.

Sure enough, the horse sails over the jump with no problems.

This continues for the rest of the race, but due to the earlier problems, the horse only finishes third.
The trainer is fuming and asks the jockey what went wrong.

The jockey replies,
“Nothing is wrong with me – it’s this bl0ody horse. What is he – deaf or something?”

The trainer replies,
“Deaf?? DEAF?? You idiot, he’s not deaf – he’s BLIND!”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *