A Chicken and Horse friendship

A Chicken and Horse friendship. 🥖

On the farm lived a chicken and a horse, both of whom loved to play together.

One day the two were playing, when the horse fell into a bog and began to sink. Scared for his life 🤦‍♂️🤔 the horse whinnied for the chicken to go get the farmer for help!

Off the chicken ran, back to the farm.

Arriving at the farm, he searched and searched for the farmer, but to no avail, for he had gone to town with the only tractor.

Running around, the chicken spied the farmer’s new Harley. Finding the keys in the ignition, the chicken sped off with a length of rope hoping he still had time to save his friend’s life.

Back at the bog, the horse was surprised, but happy, to see the chicken arrive on the shiny Harley, and he managed to get a hold of the loop of rope the chicken tossed to him. After tying the other end to the rear bumper of the farmer’s bike, the chicken then drove slowly forward and with the aid of the powerful bike, rescued the horse.

Happy and proud, the chicken rode the Harley back to the farmhouse and the farmer was none the wiser when he returned.

The friendship between the two animals was cemented: Best Buddies, Best Pals.

A few weeks later, the chicken fell into a mud pit, and soon, he too, began to sink and cried out to the horse to save his life!

The horse thought a moment, walked over, and straddled the large puddle. Looking underneath, he told the chicken to grab his hangy-down thing and he would then lift him out of the pit.

The chicken got a good grip, and the horse pulled him up and out, saving his life.

The moral of the story?

When You’re Hung 🥖Like A Horse, You Don’t Need A Harley To Pick Up Chicks !!🤷🏼‍♂️🤦‍♀️🤦‍♂️

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *