A Little Boy Wanted A Bicycle For Christmas

A little boy wanted a bicycle for Christmas.

His mother said she didn’t have enough money to buy him a new bike but suggested that if he wrote to Jesus promising to be a good boy in the future, then maybe Jesus might be willing to get him one.

So the boy started writing out a letter. ‘Dear Jesus, I promise to be good for one year…’ He then crossed it out and wrote: ‘Dear Jesus, I promise to be good for one month.’

Still he wasn’t happy, so he crossed it out and wrote: ‘Dear Jesus, I promise to be good for one week.’ His head in a spin, he tore up the paper and went for a walk.

As he passed the local church, he noticed a nativity scene. When nobody was looking, he grabbed the figure of Mary, hid it under his coat and ran home.

There he composed a new letter. ‘Dear Jesus, if you ever want to see your mother again…’

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *