A young lad wanted to borrow the family car his dad made a deal

A young boy just got his driver’s licence and asked his dad if he could use the family car.

His dad said, “I’ll make a deal with you. If you bring your grades up from a C to a B average, study your Bible and get your hair cut, we can talk about the car.”

The boy gladly agreed.

After about six weeks, the young boy approached his dad to ask for the car again.

The dad replied, “Son, I’m proud of you. You’ve brought your grades up, you’ve been studying your Bible, and even participating a lot more in the Bible study groups. But, I’m really disappointed that you haven’t had your hair cut.”

The young man paused a moment, and then said, “You know Dad, I’ve been thinking about that, and I’ve noticed in my studies of the Bible that Samson had long hair, John the Baptist had long hair, Moses had long hair and there’s even a strong argument that Jesus had long hair also.”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *