A young man met a beautiful girl

A young man met a beautiful girl and agreed to spend the night with her for $500. So they did. Before he left, he told her that he did not have any cash with him, but that he would have his secretary write a check and mail it to her, calling the payment “RENT FOR APARTMENT.” On the way to his office, he regretted what he had promised, deciding that the whole event was not worth the price. So, he had his secretary send a check for $250 and enclosed the following note:

Dear Madam, Enclosed find check in the amount of $250 for rent of your apartment.

I am not sending the amount agreed upon because when I rented the apartment I was under the impression that:
1) it had never been occupied
2) that there was plenty of heat
3) that it was small enough to make me cozy and feel at home.

Last night, however, I found it had been previously occupied, that there was no heat, and it was entirely too large. Upon receipt of the note, the girl immediately returned the check for $250 with the following note:
Dear Sir, First of all, I cannot understand how you expect a beautiful apartment to remain unoccupied indefinitely.
As for the heat, there is heat if you know how to turn it on.
Regarding the space, the apartment is, indeed, of regular size,
but if you don’t have enough furniture to fill it, please don’t blame the landlady!

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *