An Amish Lady Driving Her Horse-Drawn Buggy Is Pulled Over By The Police

An Amish lady was driving her horse drawn buggy to town with her young son when she was stopped by a highway patrol officer.

“I’m not going to cite you,” said the officer, “I just wanted to warn you that the reflector on the back of your buggy is broken and it could be dangerous.”

“I thank thee,” said the Amish lady, “I shall have my husband repair it as soon as we return home.”

“Also,” said the officer, “I noticed that one of the reins to your horse is tied around your horse’s testicles. Some might consider this to be ‘cruelty to animals’ so you’d best have your husband check this, too.”

“Again I thank thee,” said the Amish lady, “I shall have my husband check this also when I return home.”

True to her word, when the Amish lady got home she told her husband about the broken reflector and her husband said that he would repair it immediately.

“Also,” said the Amish lady, “the policeman said that there was something wrong with our emergency brake.”

😃🤣😀😁😎😋

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *