An Elderly Man Wants A Job

The man stares into space for a while, then picks up the picture that he has just drawn and makes a smudge on each tree and hands it back.

The boss scratches his head and says.

“How on earth do you get that to represent 99?”

“Each of the trees is dirty now. So, it’s a dirty tree plus a dirty tree plus a dirty tree. That makes 99.”

“All right, last question. Same rules again, but represent the number 100?”

The old man stares into space again; he then picks up the picture and makes a little mark at the base of each tree and hands it back.

The boss looks at the man’s picture.

“You must be nuts if you think that represents a hundred?”

The old man leans forward and points to the marks at the base of each tree and whispers.

“A little dog came along and pooped by each tree. So now you got dirty tree and a turd, plus dirty tree and a turd, plus dirty tree and a turd, which makes 100.”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *