Body-Positive Influencer Embraces Breast Reduction Scars

A body-positive influencer, Ariella Nyssa, confidently embraces her curves in alluring outfits and recently, she proudly displayed her breast reduction surgery scars. On her Instagram, she shares self-love advice and the new photos of her scars have garnered widespread praise, inspiring others to embrace their insecurities.Ariella Nyssa fearlessly displayed her breast reduction scars while basking in the sun, revealing a hint of underboob in a chic pink swimsuit.

Her Instagram stories explain the visible scars beneath her breasts, revealing the reason behind their presence.

The body-positive influencer openly shared her breast reduction journey three years ago on her YouTube channel. Initially nervous due to a fear of needles and complications, Nyssa’s anxiety eased as the procedure drew near.

Ariella Nyssa expressed excitement about the positive life changes after her breast reduction. She emphasized that her decision was based on how she felt, not just her appearance. She wrote: “You are beautiful the way you are and you DON’T need surgery to look ‘better’”.

Ariella Nyssa added: “If something is causing you pain, please look after yourself and seek medical and professional advice before going ahead with any surgeries.”

In response to the bikini post, several individuals expressed gratitude for Ariella Nyssa showcasing the scars, which they often try to conceal.

One person mentioned being insecure about their scars and appreciated the openness. Another admired the happiness displayed and criticized those who focused solely on appearances, urging them to refrain from commenting on women’s bodies.

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *