Dirty Joke: The priest offers the nun a ride

A priest is driving his car down a sunny country road when he sees a nun waiting at a bus stop.

He pulls over and offers her a lift.

The young nun thanks him, puts her luggage in the trunk, and sits down in the passenger seat next to the priest.

As they set off, the nun shifts to fasten her seat belt, and her gown opens slightly to reveal a lovely leg.

The priest glances down and nearly has an accident. After getting the car under control, he can’t help but put his hand on her knee, slowly sliding it up her leg.

The nun looks at him and immediately says, “Father, remember psalm 129!”

The priest gets flustered and apologizes profusely. He forces himself to remove his hand. However, he is unable to remove his eyes from her leg.

Further on while changing gear, he lets his hand slide up her leg again.

The nun once again says, “Father, remember psalm 129!!”

Once again the priest apologizes. “Sorry sister, but the flesh is weak.”

Arriving at the convent, the nun gets out, gives him a meaningful glance and goes on her way.

On his arrival at the church, the priest rushes to retrieve a bible and looks up psalm 129.

The psalm said,

“Go forth and seek, further up you will find glory.”

Moral of the story: Always be well informed in your job, or you may miss a great opportunity.

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *