Funny Joke: A husband comes home to find his wife sobbing – she was insulted by the pharmacist

🤣 A funny joke that’ll make you laugh out loud! – The funniest jokes, humor & comedy ever told! 🤣

Tell this joke to your friends, or SHARE it, to make them laugh, too!

👇 Read The Joke Of The Day 👇
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Upon arriving home, a husband was met at the door by his sobbing wife.

Tearfully she explained, “It was the pharmacist. He insulted me terribly this morning on the phone.”

Immediately the husband drove downtown to confront the pharmacist and demand an apology.

Before he could say more than a few words, the druggist told him,

“Now, just a minute, please listen to my side of it!”

“This morning the alarm failed to go off, so I was late getting up.”

“I went without breakfast and hurried out to the car, just to realize that I locked the house with both house and car keys inside.”

“I had to break a window to get my keys.”

“Then, driving a little too fast, I got a speeding ticket.”

“Later, about three blocks from the store, I had a flat tire.”

“When I got to the store there was a bunch of people waiting for me to open up.”

WATCH THE FULL JOKE HERE :

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *