Funny: Which side to park the Car

Joe and Joan were sitting down to their usual morning cup of coffee listening to the weather report on the radio.

“There will be 3 to 5 inches of snow today, and a snow emergency has been declared,” the weather report said. “You must park your cars on the odd numbered side of the streets.”

Joe said, “Jeez, okay,” and got up from his coffee.

The next day they were sitting down with their morning cups of coffee.

The weather forecast was, “There will be 2 to 4 inches of snow today, and a snow emergency has been declared. You must park your cars on the even numbered side of the streets.”

Again Joe replied, “Jeez, okay,” and got up from his coffee.

Two days later, again they’re sitting down with their cups of coffee and the weather forecast said, “There will be 6 to 8 inches of snow today, and a snow emergency has been declared. You must park your cars on the…” and the power went out and Joe didn’t get the rest of the instructions.

He turned to Joan, “Jeez, what am I going to do now, Joan?”

Joan replied, “Aw, Joe, just leave the car in the darned garage today.”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *