It Wasn’t There Yesterday!

A Texan goes to Toronto for a vacation.

There he grabs a cab at the airport and says he’s on his way to The Royal York Hotel.

The Cabby heads downtown on his way he passes Queens Park.

“What’s that?” says the Texan.

“Oh! That’s Queens Park,” says the Cabby, “Its our Provincial Government, its like your State Government.

Those buildings are almost 200 years old and they are quite big.”

“Oh! We have buildings much older than that and at least twice as large,” says the Texan.

They continue along and past First Canadian Place.

“Holy cow,” says the Texan, “What’s that?”

“Why that’s First Canadian Place, it’s the biggest office complex in the country,” says the Cabby, “it took almost 4 years to build.”

“Really,” says the Texan, “Why in Houston they have buildings twice that big, and built in less than 1/2 the time.”

They continue on the way, the cabby a little miffed at the bragging, when they drive past the CN Tower.

Now the Texan has his head out the window looking up at the 1850′ tower and rotating restaurant at 1300.

“Holy Crap!” says the Texan

“What in gods name is that? How long did it take to build that!”

The Cabby nonchalantly glances out the window and says,

“Heck if I know, it wasn’t there yesterday!”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *