Several men are in the locker room of a golf club

Several men are in the locker room of a golf club.
A cellular phone on a bench rings and a man engages the hands-free speaker function and begins to talk.
Everyone else in the room stops to listen.
MAN: “Hello”
WOMAN: “Hi Honey, it’s me. Are you at the club?”

MAN: “Yes.”
WOMAN: “I’m at the shops now and found this beautiful leather coat. It’s only $2,000; is it OK if I buy it?”
MAN: “Sure, go ahead if you like it that much.”
WOMAN: “I also stopped by the Lexus dealership and saw the new models. I saw one I really liked.”
MAN: “How much?”
WOMAN: “$90,000.” ;
MAN: “OK, but for that price I want it with all the options.”
WOMAN: “Great! Oh, and one more thing… I was just talking to Janie and found out that the house I wanted last year is back on the market. They’re asking $980,000 for it.”

MAN: “Well, then go ahead and make an offer of $900,000. They’ll probably take it. If not, we can go the extra eighty-thousand if it’s what you really want.”
WOMAN: “OK. I’ll see you later! I love you so much!”
MAN: “Bye! I love you, too.”
The man hangs up.
The other men in the locker room are staring at him in astonishment, mouths wide open.
He turns and asks,
“Anyone know who’s phone this is….

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *