She Left Instructions For The Repairman But He Decided Not To Listen

Many people who work as a handyman find that it is an interesting job. They never know what they are going to run into from one day to the next and sometimes, they may even be in for a surprise or two. If there is one thing that any repairman will tell you, it’s the fact that they need to listen to what is told to them as far as instructions are concerned. If you don’t listen to the instructions, you might find yourself in some trouble and the repairman in this story found himself in a very bad situation.

Laura’s dishwasher quit working so she called a repairman. Since she had to go to work the next day, she told the repairman, “I’ll leave the key under the mat. Fix the dishwasher, leave the bill on the counter, and I’ll mail you a check. “Oh, by the way, don’t worry about my bulldog, Bob. He won’t bother you. But, whatever you do, do NOT, under ANY circumstances, talk to my parrot! I repeat, do not talk to my parrot!”

When the repairman arrived at Laura’s apartment the following day, he discovered the biggest, meanest looking bulldog he has ever seen. But, just as she had said, the dog just lay there on the carpet watching the repairman go about his work. The parrot, however, drove him nuts the whole time with his incessant yelling, cursing, and name-calling. Finally, the repairman couldn’t contain himself any longer and yelled, “Shut up you stupid, ugly bird!” To which the parrot replied, “Get him, Bob!

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *