The First Date

A guy walks into a bookstore, not looking for anything in particular. On his way to the back of the store, he spots something of interest.
A book with a very interesting title, “Dating for the New Millennium. What Women Want.” So, he picks it up and opens it to a random page.
“Chapter 1: The First Date.”
He glances the chapter over for a few minutes and then rushes out of the bookstore to call a girl he’s wanted to ask out for quite awhile. When he gets home, he picks up the phone and calls her. She answers, “Hello?”
He says, “Hi, Jessica. Listen, I was wondering if you would want to go see a movie with me tonight?”
She says, “Sure, I don’t see anything wrong with that.”
He gets excited. He thought she’d say no way, but she didn’t.
So, he decided to take it one step further. He asks, “Great, well how about dinner before the movie?”
She replies, ‘Sure, that would be great too!’ ‘Fine, I’ll pick you up about nine.
You should be finished eating by then.’

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *