‘The search team just landed a helicopter’

The boss wondered why one of his most valued employees was absent but had not phoned in sick. So he dialed the employee’s home phone number and was greeted with a child’s whisper. ‘ ‘Is your daddy home?’ ‘Small voice whispered, ‘Yes, he’s out in the garden,’ ‘May I talk with him?’
The child whispered, ‘No.’ ; So the boss asked, ‘Well, is your Mommy there?’ ‘Yes she’s out in the garden too’ ‘The boss asked; ‘May I talk with her?’ Again the ‘No’.

‘Hoping there was somebody with whom he could leave a message, the boss asked,’ Is anybody else there? ‘
‘Yes,’ whispered the child, ‘a policeman. ‘ Wondering what a cop would be doing at his employee’s home, the boss asked, ‘May I speak with the policeman?’ ‘No, He’s busy,’ whispered the child. ‘Busy doing what?’
‘Talking to Daddy and Mommy and the police dog men. ‘

Growing more worried as he heard a loud noise in the background, the boss asked, ‘What is that noise?’
‘It’s a helicopter’ answered the whispering voice.
‘What is going on there?’ demanded the boss, now truly apprehensive.
‘The search team just landed a helicopter’
‘A search team?’ said the boss. ‘What are they searching for?’
Still whispering, the young voice replied with a muffled giggle … ‘ME’

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *