Three tortoises go on a picnic

Three tortoises, Mick, Alan and Les, decide to go on a picnic.

So Mick packs the picnic basket with beer and sandwiches.

The trouble is the picnic site is ten miles away so it takes them ten days to get there.

When they get there Mick unpacks the food and beer. “Ok Les Give me the bottle opener.”

“I didn’t bring it,” says Les. “I thought you packed it.”

Mick gets worried, He turns to Alan, “Did you bring the bottle opener??”

Naturally Alan didn’t bring it.

So they’re stuck ten miles from home without a bottle opener.

Mick and Alan beg Les to go back for it, but he refuses as he believes they will eat all the sandwiches while he is gone.

After two hours, and after they have sworn on their tortoise lives that they will not eat the sandwiches, he finally agrees.

So Les sets off down the road at a steady pace.

Twenty days pass and he still isn’t back.

By this time Mick and Alan are starving, but a promise is a promise.

Another five days and he still isn’t back, but a promise is a promise.

Finally they can’t take it any longer so they take out a sandwich each, and just as they are about to eat it, Les pops up from behind a rock and shouts,…

“I KNEW IT!… I’M NOT GOING!”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *