Two men are sitting drinking at a bar

Two men are sitting drinking at a bar at the top of the Empire State Building when the first man turns to the other and says,

“You know, last week I discovered that if you jump from the top of this building, by the time you fall to the 10th floor, the winds around the building are so intense that they carry you around the building and back into the window.”

The bartender just shakes his head in disapproval while wiping the bar.

The second guy says, “What are you a nut? There is no way that could happen.”

“No, it’s true,” said the first man, let me prove it to you.

He gets up from the bar, jumps over the balcony, and plummets to the street below.

When he passes the 10th floor, the high wind whips him around the building and back into the 10th floor window and he takes the elevator back up to the bar.

He met the second man, who looked quite astonished.

“You know, I saw that with my own eyes, but that must have been a one time fluke.”

“No, I’ll prove it again,” says the first man as he jumps.

Again just as he is hurling toward the street, the 10th floor wind gently carries him around the building and into the window.

Once upstairs he urges his fellow drinker to try it.

“Well, what the hey,” the second guy says, “it works, I’ll try it!”

He jumps over the balcony plunges downward, passes the 11th, 10th, 9th, 8th floors and hits the sidewalk with a ‘splat.’

Back upstairs the Bartender turns to the other drinker, saying “You know, Superman, sometimes you can be a real jerk.”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *