Why He Cheated

“Yes,” she answer.

“Do you want another one?”

“Sure, please.”

The monk looks her in the eyes and said, “Do you see the problem now?”

The woman thinks for a while, and then slowly speak, “I guess human nature is greedy.

You got one, then you want more, maybe a new one, bigger one.

It’s never enough. And nothing lasts forever, anything is impermanence.

We should be aware and not disappointed for that.”

The monk shakes his head, “No, I mean you are too fat, you should eat less.”

A woman gets cheated by her husband. Devastated, she doesn’t know how to continue to live her life.

She heard that there’s a very wise monk who lives up in a mountain, and decided to go there to consult him.

After few days of traveling, walking, climbing, she reaches the top and meets the wise monk
I have spent my whole life with him, my youth was dedicated to support him, take care of him.

And now he left me with a young woman.

My life is stolen, and I’m left with nothing.

I don’t know what to do.”

The monk gives her a cookie and asks her to eat it.

After she finishes eating, he ask, “Is the cookie delicious?”

“Yes,” she answer.

“Do you want another one?”

“Sure, please.”

The monk looks her in the eyes and said, “Do you see the problem now?”

The woman thinks for a while, and then slowly speak, “I guess human nature is greedy.

You got one, then you want more, maybe a new one, bigger one.

It’s never enough. And nothing lasts forever, anything is impermanence.

We should be aware and not disappointed for that.”

The monk shakes his head, “No, I mean you are too fat, you should eat less.”

Related Posts

Motrat Libohovaa bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Motrat ‘Libohova’ paskan bërë paqe. Pas më shumë se dy vitesh, dy ikonat e muzikës shqiptare duket se i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre dhe janë ulur…

Motrat Libohova bëjnë paqe më në fund? Ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

“I le gratë pa burra…”, Rudina Dembacaj i jep përgjigje ndjekëses

Ajo njihet si një nga ato personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh atë që mendon pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj,…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Arta Elezaj është një aktoret që kohët e fundit ka marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Gjithnjë sensuale, biondja seksi ia ka dalë që të jetë e…

Aktores i publikohet video intime Arta shfaqet me të brendshme duke bërë twerk

Del FOTOJA e vajzës që u (përdh*nua) nga 3 djem në Vlorë, motra: Nuk do t`i fal!

Disa ditë më parë një lajm i rëndë tronditi opinionin publik në Vlorë, pasi 3 djem kishin droguar dhe përdhunuar një 26-vjeçare. Motra e 26-vjeçares tha se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *